Zyrtare: Ylli i Real Madridit katër muaj jashtë

Lëndimi i Gareth Bale u mendua se ishte jo serioz, por nuk doli ashtu.

Periskopi.com Sporti

Bale u lëndua gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Sporting Lisbona.

“Bale ka nevojë për operacion në nyjën e këmbës dhe do të jetë jashtë fushave për 4 muaj”, njofton përmes një komunikate zyrtare klubi i Real Madridit.

bale
Gareth Bale, Real Madrid

Ullesiani do të jetë një mungesë e madhe për klubin madrilène pasi ai do të mungojë në El Clasico. /Periskopi.com/