Zyrtare: Ky është futbollisti i vitit në Kosovë

Periskopi.com Sporti

Lojtari i Trepçës 89, Florent Hasani është shpallur lojtari më i mirë i Superligës së Kosovës.

Në një ceremoni madhështore për shpalljen e laureatëve për vitin 2017, Federata e Futbollit të Kosovës ka shpallur Florent Hasanin e Trepçës ‘89 dhe Kosovës U21 si lojtarin më të mirë të Superligës së Kosovës.

Hasani pranoi çmimin nga kreu i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka.