Zyrtare: Ja ku do të luajë Kombëtarja Shqiptare ndeshjen me Italinë

Ndeshja e radhës e skuadrës tonë kombëtare kundër Italisë, do të luhet në Palermo.

Periskopi.com Sporti

Takimi Itali- Shqipëri, i programuar sipas shortit për tu luajtur më datë 24 mars 2017, do të luhet në stadiumin “RenzoBarbera”, shkruan Albeu.

Shqipëria dhe Italia, në nivel ekipesh kombëtare janë ballafaquar vetëm njëherë, në një miqësore të zhvilluar në Gjenovë në nëntor të vitit 2014.