“Zoti e ndihmoftë Haradinajn sepse deputët nuk po e ndihmojnë”

Rezoluta për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Kuvendin e Kosovës gjatë seancës së djeshme [10 janar] të jashtëzakonshme, do të ishte shpërblim për qytetarët të cilët në borë e në shi kanë dalë në protesta për këtë kauzë.

Periskopi.com Lajme

 

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli në Rubikon të KTV-së ka thënë se është i zhgënjyer me atë se çfarë ka ndodhur dje në Kuvendin e Kosovës.

“Sa njerëzit e donë z. Haradinaj, e kemi parë dje. Është një kritikë e ashpër ndaj të gjithë deputetëve në Kuvendin e Kosovës. Shumë e kemi pritur dje një rezolutë sepse do të ishte rezolutë e dëshirave të qytetarëve të cilët në borë e në shi kanë dalë të protestojnë”, ka thënë Pacolli, raporton Koha.net.

“Zoti i ndihmoftë z. Haradinaj dhe me forcat e tij të mundohet e të del nga kjo situatë sepse nga deputetët, siç i kam parë dje në seancë, nuk ka ndonjë ndihmë të veçantë”, tha ai në fund.