Zjarr në Tregun e madh në Prishtinë

Në ora 08:40, në zonën industriale në Prishtinë, respektivisht në një depo tekstili, në tregun me shumicë, ka shpërthyer një zjarr.

Periskopi.com Lajme

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë e nevojshme policore , zjarrfikësit si dhe zyrtari për hetimin e shkaqeve të zjarrit.

Zjarri është lokalizuar dhe nga ky shpërthim janë shkaktuar vetëm dëme materiale, aktualisht policia në bashkëpunim me institucionet relevante, është duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit.