Zbatohet vendimi i Ramush Haradinajt për largimin e flamurit kombëtar, vendoset flamuri i Kosovës

Periskopi.com Lajme

Pas vjedhjes së flamurit të Kosovës, i cili ishte punuar të vendoset te”Rrethi”, tani është vendosur një flamur tjetër.

Ky flamur është me përmasa më të vogla se ai që u vodh nga persona akoma të panjohur.

Ky flamur u vendos pas urdhërit të kryeministrit Haradinaj për ta larguar atë kombëtar.

“Sot po ashtu kam dhanë detyrë që me u vendos flamuri i Kosovës te rrethi, Porosia e 17 shkurtit është Kosova dhe pavarësia.”, kishte deklaruar Haradinaj gjatë mbledhjes së Qeverisë./Periskopi/