Ylli anglez në radarin e gjigandëve evropian

Klubi francez është duke menduar që në Janar t'a sjellë në rradhët e veta futbollistin e Liverpoolit, Adam Lallana

Periskopi.com Sporti

Kampionët e Ligue 1 janë të gatshëm të japin 40 milionë euro si dhe reprezenutesit anglez t’i ofrojnë pagë javorë trefish më të lartë se sa merrë në “Anfield”.

Sheikët e PSG janë gati t’ia ofrojnë 200 mijë euro në javë 28 vjeçarit, dhe do të jetë shumë veshtirë të refuzohet.

Lallana është pjesë e Liverpoolit që nga viti 2014.

adam-llalanna
Adam Llallana, Liverpool