Westbrook i pandalshëm, Lakers triumfojnë në Chigaco (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit nbotë, NBA.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja më e fortë ishte mes Oklahoma Thunders dhe Washington, e cila fituesin e përcaktoi pakohës shtesë.

Oklahoma fitoi bindshëm me rezultat 126-155, ku lojtari më meritor ishte Russell Westbrook që realizoi triple-double ky ishte edhe i nënti triple-double në këtë sezon. Ai realizoi 35 pikë, 14 kërcime dhe 11 asistime.

Westbrook u shfaqë si lojtar kyç i skuadrës në momentet më të rëndësishme atë të kohës së shtesë, ku arriti shifrën prej 14 pikësh për të ndihmuar skuadrën e tij të shënojë fitoren e 11-të sezonit ndërsa kjo ishte humbja e dhjetë për Washington Wizard.

Rezultatet e takimeve tjera të zhvilluara:

Boston 114-121 Detroit

Toronto 120-105 Memphis

Chicago 90-96 Lakers

Minnesota 104-106 New York

Dallas 87-94 San Antonio

Denver 98-106 Miami