Vuante nga kanceri i pashërueshëm, përdor vajin e kanabisit dhe shërohet plotësisht

Periskopi.com Shëndeti

Një nënë 52-vjeçare e cila ka përdorur vajin e kanabisit ka bërë që të fitojë betejën kundrejt kancerit terminal, pasi doktorët i kishin thënë se nuk ka shenja të sëmundjes vdekjeprurëse.

Joy Smith tha se doktorët i kishin sugjeruar se ajo ka vetëm gjashtë javë jetë prej kohës kur ajo ishte diagnostikuar me kancerin e pashërueshëm në zorrë në gusht të vitit 2016.

Në një përpjekje dëshprësuese për të sfiduar të ardhmen, ajo filloi të konsumojë vajin e kanabisit që përmban THC, e cila është jo-ligjore në Britaninë e Madhe. Ajo besohet se vajin e ka blerë përmes uebsajteve online.

Dhe pas një konsumimi dy vjeçar, ajo zbuloi në mëngjesin e të hënës se nuk vuante më nga kanceri dhe kishte një kohë të gjatë që ajo nuk përdorte kimioterapinë.

Zonja Smith nga Coventry tha “Unë do të shkojë në party gjatë pjesës tjetër të jetës sime. Duhet të jem i vetmi person në botë që i mbijetoi kësaj sëmundjeje”.

Smith kur kishte filluar të studioj vajin e kanabisiti, zbuloi se mund të ketë efekt në sëmundjen që ajo po vuante, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Pasi mori doza në forma të rregullta të vajit të kanabisit, tumoret e paoperueshme iu zhduken pothuajse totalisht.

Ajo këtë material e ka përshkruar si ilaç që bën mrekullira./Periskopi/  

Ms Smith is now looking forward to her life going back to normal. She said she will have her hair grow back after the long period of treatment (pictured with a friend)

Ms Smith was told that she would have little longer than a month left to live unless she started chemotherapy to buy her more time.

Ms Smith, from Coventry, said: 'I am going to party for the rest of my life. I have got to be the only person in the world who have survive this' (pictured in hospital)

Ms Smith was unaware her friends pictured with her in hospital) had been researching an alternative cancer cure online until she was handed a cannabis-based tablet out of the blue

But, after a rollercoaster two years, she found out on Monday morning that she was cancer free and would no longer have to have chemotherapy (pictured receiving treatment)

Joy Smith was told she would only have six weeks to live when she was diagnosed with incurable stomach and bowel cancer in August 2016 (pictured before she was diagnosed)

Shpërndaje në: