Videoja 7-sekondëshe kundër Gjermanisë që dëshmon se CR7 është definicioni i katastrofës në depërtime

Cristiano Ronaldo shënoi dhe asistoi në humbjen 4-2 të Portugalisë kundër Gjermanisë, në kuadër të Grupit F të Euro 2020.

Superylli portugez fillimisht shënoi për 1-0 në minutën e 15-të, para se të asistonte në golin e nderit të Portugalisë në minutën e 67-të për Diogo Jotan, shkruan Periskopi.

Sidoqoftë, pavarësisht kontributit të madh të tij në shënime, Ronaldo nënvizoi edhe njëherë se pika më e dobët e tij janë depërtimet.

Ai në një moment në fund të ndeshjes, derisa ishte në ndjekje të rezultatit, shpërdoroi një mundësi të mirë shënimi, pasi e stërmendoi dhe dështoi mjerisht ta kontrollonte topin. /Periskopi.com/