Vëllai i Ukshin Hotit e pranon se nipi i tij Andini po gënjen për grafitet (Foto)

Djali i Ukshin Hotit, Andini dje ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për fshirjen e garfiteve "Kush është Ukshin Hoti" dhe i ka zëvendësuar me ato " Drejtësi për Astritin", nëpër muret e Ministrisë së Kulturës, ku punon ai.

Periskopi.com Lajme

 

I menjëhershëm ka qenë reagimi i zëdhënësit të VV-së, Frashër Krasniqi, i cili ka mohuar se ku subjekt ka gisht në fshirjen e garfiteve për Ukshin Hotin, duke quajtur djalin e tij -Andinin gënjeshtar, pasi ato grafite sipas VV-së i ka fshirë Ministria e Kulturës.

Me deklaratat e Vetëvendosjes është pajtuar edhe Afrim Hoti – axha i Andinit.

Ai këtë e ka konfirmuar me anë të shpërndarjes në Facebook, të lajmit ku thuhet se Andin Hoti gënjeu se Vetëvendosje i fshiu grafitet për atin e tij, pasi atë e ka bërë Ministria e Kulturës, ku punon ai./Periskopi/

15301233_1675717342454039_1542727414_n