UEFA problem me Real Madridin e Barcelonën

UEFA është e shqetësuar në lidhje me dy klubet më të mëdha në Spanjë, Real Madrid dhe Barcelona.

Periskopi.com Sporti

Dy klubet në fjalë qëndrojnë tejet mirë financiarisht dhe janë tepër aktive në tregun e transferimeve.

Prandja, AS shkruan se shtëpia më e madhe e futbollit europian e ndjen këtë si shqetësimë.

Kjo, pasi klubet tjera më të vogla nuk janë në gjendje të garojnë me dy klubet në fjalë. /Periskopi.com