UEFA: Kjo është liga më e fortë e futbollit

UEFA ka publikuar klasifikimin e ri të ligave evropiane.

Periskopi.com Sporti

Në këtë mënyrë, Spanja mbetet bindshëm në vendin e parë me 94.141 pikë.

Në vendin e dytë vjen Gjermania me 73.355 pikë, përcjellë “Lajmi.net”.

Luftë e madhe mes Anglisë dhe Italisë, që renditen në pozitat tre dhe katër me 69.105 dhe 66.832 pikë.

“Top-5” kompletohet nga Franca, ndërsa pastaj vijnë Rusia, Portugalia, Ukraina, Belgjika dhe Turqia.

Spanja, 94.141 pikë

Gjermania, 73.355

Anglia, 69.105

Italia, 66.832

Franca,50.332

Rusia, 48.532

Portugalia, 46.999

Ukraina, 40.233

Belgjika, 37.400