Tronditet Drenasi, humbin jetën dy fëmijët e familjes Dvorani në Subotic

Rruga e kthimit për në vendlindje doli te jetë tragjike për familjen Dovorani nga Tersteniku i Drenasit.

Periskopi.com Lajme

Në mes të natës së 24 dhe 25 nëntor të këtij viti, në rrugën Subotiv-Novisad, famlija e Astrit Rrahim Dvoranit, gjatë kthimit nga Austria për në Kosovë, pëson aksident ku humbin jetën dy fëmijët e mitur të familjes së Astrit Dvoranit, Muhamhet A. Dvorani 8 vjeçar dhe Mendim A. Dvorani 5 vjeçar.

Sipas burimeve të portalit drenicapress.info, babai i tyre gjendet në Spitalin e Vojvodinës duke marrë trajtman mjekësor. /Drenica Press/