Transformimi i muzeut të ri ‘Shtëpia e Gjetheve’ përmes videos (VIDEO)

Periskopi.com Kulturë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, ku tregon një transformim të mahnitshëm të muzeut të ri ‘Shtëpia e Gjetheve’, shkruan KultPlus. Kësaj video Rama, ia ka shtuar edhe një mbishkrim ku uron një ditë të mbarë dhe tregon me pak fjalë për transformimin e këtij muzeu.

“MIRËMËNGJES
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të Muzeut të ri të Gjetheve, lindur së fundmi prej transformimit të shtëpisë së mbyllur të përgjimeve të kohës së komunizmit, në një korridor të hapur rrugëtimi në hapësirën drithëruese të sekreteve të së shkuarës…”, ka shkruar kryeministri Edi Rama./ KultPlus.com

MIRËMËNGJES 😀dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të Muzeut të ri të Gjetheve, lindur së fundmi prej transformimit të shtëpisë së mbyllur të përgjimeve të kohës së komunizmit, në një korridor të hapur rrugëtimi në hapësirën drithëruese të sekreteve të së shkuarës…

Posted by Edi Rama on Monday, 10 July 2017