Trajnerët e njohur në ‘luftë’ për shkak të Shaqirit

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes i është përgjigjur komenteve të trajnerit të Zvicrës, Ottmar Hitzfeld.

Periskopi.com Sporti

Ky i fundit tha ditë më parë se shpreson që ‘Shaqa’ nuk do të qëndrojë te një skuadër si Stoke.

Mirëpo, Hughes e fton Hitzfieldin që ta shoh një lojë të Stoke’s nga afër.

“Ndoshta Ottmar duhet të vijë dhe të shoh një lojë në fundjavë. Të shohim energjinë e futbollit këtu. Jam i sigurtë se ai do të gëzohet po ta sheh një ndeshje të tillë”, deklaroi Hughes. /Periskopi.com