Tifozët e Chapecoense kujtojnë për herë të fundit yjet e skuadrës (Foto)

Tifozët e Chapecoense janë mbledhur në stadiumin "Arena Conda", ku kishin planifikuar që të prisnin heronjtë e tyre, por në fakt ata këtë herë kanë shkuar për t'u dhënë lamtumirën e fundit.

Periskopi.com Sporti

Në aksidentin e orëve të para të mëngjesit të djeshëm humbën jetën 71 persona, nga 76 që ishin të pranishëm në avion, shkruan Albeu.

Fansat janë mbledhur të gjithë për t’u lutur për heronjtë që u kanë dhënë aq shumë emocione, ndërkohë që nuk kanë ngurruar as të ndezin qirinj në kujtim të tyre. Pamjet e tifozëve po bëjnë xhiron e botës, teksa shumë prej tyre nuk i kanë mbajtur dhe lotët.

profiltifozetttifozett1