Tifozët e çmendur hedhin raketë drejt gjyqtarit, shpëton për një qime (Video)

Periskopi.com Sporti

Takimi mes Mariborit dhe Sparta Moskës, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ka mundur shumë lehtë të ndërpritet.

Këtë takim ka pasur shumë skena të tmerrshme nga tifozët. Madje tifozët nga Rusia, hedhën një fishekzjarr në drejtim të gjyqtarit.

Incidenti u kap nga kamerat, dhe ju mund ta shihini se sa afër i shkoi gjyqtarit të ndeshjes, shkruan indeksonline.

Ky rast pritet që të dënohet ashpër nga shtëpia më e madhe futbollit UEFA.