Thaçi ia huq me Kelmendin: E quan poet

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e Ramiz Kelmendit.

Periskopi.com Lajme

Ai, në Facebook Ramiz Kelmendin e ka quajtur edhe poet, por Ramiz Kelmendi nuk ka botuar kurrë poezi.

Thaçi ka shkruar:

Me keqardhje dëgjova se Ramiz Kelmendi ka ndërruar jetë. Autor, poet, publicist, profesor por mbi të gjitha një intelektual që la fërkemë shumëngjyrëshe në pejsazhin e letrave shqipe. Ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe miqve.