Tërmeti trondit përsëri Italinë

Tronditet përsëri Italia nga lëkundjet e tokës.

Periskopi.com Lajme

“Corriere Della Sera” ka raportuar se një tërmet është regjistruar rreth orës 17:14 mes L’Aquilas dhe Amatrice në një thellësi prej 14 kilometrash.

Mësohet se epiqendra ishte në zonën e Capitignano, pak kilometra nga Montereale, Campotosto, Barete dhe Cagnano Amiterno.