Tërmet i fuqishëm në El Salvador

Një tërmet i fuqishëm ka goditur të shtunën San Salvadorin, dy ditë pasi një tërmet i fuqishëm ka goditur brigjet e paqësorit në El Salvador.

Periskopi.com Lajme

Ende nuk është bërë e ditur nëse ka viktima dhe se cilat janë dëmet materiale, transmeton koalb.com.

Autoritetet në El Salvador bëjnë të ditur se lëkundja e tërmetit ishte 5.2 ballë dhe se shërbimet emergjente lokale janë në gjendje emergjente.