Të dorëhequrit nuk po marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Periskopi.com Lajme

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve po u u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën e tij.

 

Në sallë mungojnë të gjithë të  cilë t ditë  më  parë   kanë  dhë në  dorë heqje nga funksionet në  kë të  parti.

 

Ndër të pranishë m përveç aktivisteve, janë Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu, Fatmire Kollçaku, kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, Ismail Kurteshi, si dhe prindërit e Astrit Deharit, Avni dhe Xhemile Dehari./Periskopi/