Paris Saint-Germain kërkon yllin e Atletiko Madrid

Paris Saint-Germain janë duke monitoruar situatën e Carrascos dhe duan ta blejnë atë pas dështimit të Jese Rodriguez.

Periskopi.com Sporti

Ata duan një anësor që luan me këmbë të djathtë dhe alternativa perfekte është belgu.

Raportime nga Goal.com thonë se ata janë të gatshëm të shpenzojnë shifra marramendëse për ta sjellur atë ne Parc des Prince.

yanick

 

Arsenali e do yllin e Atletico Madridit

Arsenali është duke shfaqur interesim për yllin e Atletico Madrid, Yannick Carrasco.

Periskopi.com Sporti

Belgu po shkëlqen te skuadra nga Madridi dhe kjo ka zgjuar interesimin e klubit nga Emirates Stadium.

Lojtari në fjalë së fundmi ka rinovuar kontratën me klubin e tij deri më 2022, mirëpo një ofertë e mirë nga londinezët do të mund t’i ndryshonte gjërat. /Periskopi.com

Zyrtare: Ylli në superformë nënshkruan me Atleticon

Ylli në superformë i Atletico Madridit, Yannick Ferreira Carrasco ka nënshkruar kontratë të re me klubin.

Periskopi.com Sporti

23-vjeçari është pajtuar të qëndrojë në Vicente Calderon deri më 2022.

Vetë ai u shpreh i lumtur për hedhjen e firmës në letër.

“Jam shumë i lumtur që do të vazhdoj edhe për shumë vjet në Atletico Madrid”, deklaroi Carrasco. /Periskopi.com

Barca interesohet për yllin e Atletico Madrid

Barcelona është duke monitoruar progresin e sulmuesit të Atletico Madrid, Yannick Carrasco.

Periskopi.com Sporti

Drejtuesit e klubit katalunas e pëlqejnë shumë talentin belg, i cili u transferua te skuadra madrilene në vitin 2015.

E përditshmja katalunase Sport raporton se drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez e ka vëzhguar nga afër Carrascon në sfidën e mesjavës ndaj Bayern Munich.

Klauzola e largimit të belgut nga Atletico kap shifrën e 40 milionë eurove. /Periskopi.com