Alonso duhet të pranojë pagë më të ulët, për të qëndruar te Bayern Munchen

Bayern Munich po mendon ta mbajë edhe për një sezon Xabi Alonson.

Periskopi.com Sporti

Por, mesfushori spanjoll duhet të marr pagë më të vogël se sa e merr aktualisht nga kampioni gjerman.

Megjithëse është 35-vjeçar, Carlo Ancelotti ende llogaritë në shërbimet e spanjollit.

Kontrata e Alonsos skadon në fund të stinorit, ndërsa ka pagë 6.5 milionë euro në vit. /Periskopi/

 

Dua të pensionohem te Bayern

Xabi Alonso thotë se dëshiron të mbyllë karrierën te Bayern Munich.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i gjigandi bavarez është pjesë e skuadrës nga Allianz Arena nga viti 2014, kur u largua nga Real Madrid.

“Mendoj se Bayerni do të jetë klubi im i fundit”, deklaroi Alonso.

“Përderisa të jem i aftë fizikisht dhe psiqikisht, unë dua të vazhdojë duke luajtur në nivelin më të lartë”.

“Dhe kjo është duke qenë te Bayern. Unë nuk mendoj se mund të marrë një hap tjetër duke shkuar në Italia, pasi nuk është koha për një gjë të tillë”. /Periskopi.com