PSG transferon yllin tjetër të Wolfsburg?

Kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint Germain dëshiron të përforcohet edhe më shumë.

Periskopi.com Sporti

Pasi ka transferuar Julian Draxlerin, PSG kërkon edhe një lojtar nga skuadra gjermane Wolfsburg.

Ricardo Rodriguez është dëshira tjetër e PSG-së që po tenton ta mbyllë marrëveshjen me Wolfsburgun sa më parë.

24-vjeçari ka pasur disa sezone fantastike në Bundesliga dhe ka kërkuar një skuadër më të madhe.

Ky transferim pritet të finalizohet me PSG-në që do të paguajë 25 milionë euro për zviceranin.

PSG arrin marrëveshje me Wolfsburg për Julian Draxler

Mesfushori gjerman, Julian Draxler, do të jetë nënshkrimi i parë i klubit parisien në këtë afat kalimtar të janarit.

Periskopi.com Sporti

Sipas burimeve të L’Equipe dhe Goal, skuadra franceze ka arritur marrëveshje me klubin gjerman për të transferuar yllin e tyre, për shumën 45 milionë euro, transmeton Periskopi.com.

draxler
Julian Draxler

 

Wolfsburg do të pranojë shumën në dy transaksione, të parin 35 milionë euro dhe të dytin 10 milionë euro bonuse.

Draxler ishte i lidhur me një transferim te Arsenal e Juventus, por tani ai do të nënshkruajë me PSG, ku besohet se do të nënshkruajë kontratë për 3 apo 4 vite.

PSG po ashtu ka bërë ofertë edhe për mbrojtësin e majt të Ëolfsburg, Ricardo Rodriguez. /Periskopi/

Draxler arrinë akord me gjigandin europian

Julian Draxler si duket do ta vazhdojë karrierën në Francë te PSG.

Periskopi.com Sporti

Lojtari në kohën e fundit nuk kishte marrëdhënie të mira me klubin dhe Ëolfsbugu kishte filluar të mendoj shitjen.

Por tashmë lojtari duket se ka gjetur rrugën dhe skuadrën e re, besohet se ka arritur marrëveshje me skuadrën franceze.

draxler118_v-vierspaltig
Julian Draxler, Wolfsburg

 

I vetmi problem është se francezët nuk dëshirojnë të paguajnë çmimin e vendosur nga Wolfsburg që është 40 milionë euro. /Periskopi/

PSG rivalizon Arsenalin për yllin zviceran

Paris Saint-Germaini ka shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit zviceran Ricardo Rodriguez nga Wolfsburgu.

Periskopi.com Sporti

Kampioni francez po kalon një formë të dobët këtë sezon. Në ligë pozicionohet në vendin e tretë ndërsa në “Champions” nuk arriti të mbyllte fazën e grupeve në pozitën e parë.

rodi

Sipas Calciomercato, PSG-ja do të ofrojë 21 milionë funte, por për 24-vjeçarin interesim ka shprehur edhe Arsenali që është i gatshëm të ofrojë paratë e kërkuara me klauzolën e mbrojtësit.

Arsenali dhe Juventus në ‘luftë’ për yllin gjerman?

Arsenali ka rikthyer interesimin në mesfushorin gjerman të Ëolfsburd, Julian Draxler.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Arsene Wenger është e alarmuar dhe e gatshme pas lajmit që kanë marrur se Julian Draxler mund të largohet nga Wolfsburg.

Besohet se edhe skuadra italiane, Juventus është e interesuar të përforcohet në mesfushë pas shitjes së Paul Pogbas, duke nënshkruar me gjermanin e Wolfsburg.

draxler
Julian Draxler, lojtari kyç i Wolfsburg

Draxler u transferua nga Schalke në Wolfsburg për 25 milionë euro dhe sezonin e kaluar kishte 9 gola në 34 paraqitje ndërsa këtë sezon ende nuk shënuar apo asistuar.

23-vjeçari kishte shkëlqyer me kombëtaren gjermane në kampionatin europian të mbajtur në verën e fundit ‘Euro2016’.

Vlen të theksohet se skuadra gjermane është vetëm tre pikë larg zonës së rënies nga liga në këtë sezon. /Periskopi.com/

Depay në Wolfsburg?

Wolfsburg janë të interesuar në anësorin të Manchester United, Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Ekipi gjerman dëshiron të nënshkruajnë dështimin e “djajëve të kuqë”, Depay.

Mesfushori holandez ishte transferuar vitin e kaluar por ka dështuar të përformojë dhe mund të jetë i hapur për një kalim në futbollin gjerman.

Wolfsburg thuhet se do të humbasin yllin kryesor Julian Draxler dhe dëshirojnë Depay si zëvendësim i tij.

Memphis Depay në këtë sezon ka vetëm pesë paraqitje për ekipin e Manchester United. /Periskopi.com

Klubi i madh e do Draxlerin në janar

Juventusi është i gatshëm të ofrojë 40 milionë euro për transferimin e Julian Draxler nga Wolfsburg.

Periskopi.com Sporti

Gjermani ka kaluar disa sezone fantastike me formë, mirëpo ditë më parë u zbulua se ai nuk është i lumtur te skuadra aktuale.

Në anën tjetër, bardhezinjtë janë në kërkim të një mesfushori si Draxler dhe duke i shtuar kësaj faktin se ai mund të luajë në Ligën e Kampionëve, ‘Zonja e vjetër’ sipas të gjitha gjasave do të tentojë transferimin e tij në janar.

Draxler shkëlqeu edhe në Europianin e këtij viti me Gjermaninë. /Periskopi.com