Ibra shënon pas një super asistimi të Mkhitaryan (Video)

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj West Ham United në ndeshjen që zhvillohet në kuadër të kupës së Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Ibra ka shënuar në minutën e 2’ pas një asistimi të bukur nga armeni Mkhytaryan. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=712Uy5-KXuE

Formacionet zyrtare: Manchester United-West Ham

Përballja mes Manchester Unitedit dhe West Hamit u rikthye shpejt, por këtë herë në kuadër ELF Cup.

Periskopi.com Sporti

Jose Mourinho është i interesuar të triumfon në këtë herë dhe Djajtë e Kuq janë favorit, më poshtë keni formacionet zyrtare.

Man Utd: De Gea; Valencia, Rojo, Jones, Shaw; Carrick, Herrera; Mkhitaryan, Rooney, Martial; Ibrahimovic.

West Ham:

a

Rikthehet në skuadër Schweinsteiger, formacionet zyrtare: Manchester United-West Ham

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Periskopi.com Sporti

‘Djajtë e Kuq’ i presin West Hamin në shtëpi në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Premier.

Të dy skuadrat vijnë në këtë ndeshje, pas një forme shumë të luhatshme këtë sezon dhe kërkojnë fitoren për të ringjallur shpresat për pozitat e larta.

Jose Mourinho ka vendosur ta lë në bankë Wayne Rooneyn, teksa shihet edhe mungesa e Micheal Carrick. 

Man Utd: De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Herrera, Pogba; Rashford, Mata, Lingard; Ibrahimovic.

West Ham: Randolph; Kouyate, Collins, Ogbonna; Antonio, Noble, Obiang, Cresswell; Payet, Sakho, Lanzini.

Mandzukic tek ky klub londinez?

Mario Mandzukic është duke shikuar mundësinë të largohet nga Juventus në fund të sezonit.

Periskopi.com Sporti

Ish sulmuesi i Bayern Munchen dhe Atletiko Madrid, është në listën e skuadrës angleze Ëest Ham United, raporton The Sun.

Mandzukic që nga ardhja e Gonzalo Higauin ka humbur vendin e titullarit në skuadër dhe besohet se ai nuk do të qëndrojë si rezever e argjentinasit.

West Ham United është duke pasur probleme me sulmuesit e skuadrës pasi që Andy Carrol dhe Diafra Sakho janë të lënduar dhe inkonsistent ndërsa italiani Simone Zaza nuk po tregon vlerat e tij në futbollin anglez.

Mario Mandzukic për Juventus ka 51 paraqitje ku ka shënuar 17 gola. /Periskopi.com/

 

Fabregas përfundon te ky klub anglez?

Mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas, është duke menduar largimin nga Chelsea.

Periskopi.com Sporti

Ish mesfushori i Arsenal dhe Barcelonës nuk po arrin të ketë minuta nën drejtimin e trajnerit italian, Antonio Conte. Ditë më parë është raportuar se spanjolli dëshiron të luftojë për një vend në formacion në skuadër, por si duket ai do të largohet në afatin kalimtar të janarit.

West Ham do të kërkojë transferimin e tij në formë huazimi dhe Chelsea besohet se janë të gatshëm të paguajnë gjysmën e pagës vetëm që të largojnë yllin e tyre.

Fabregas ka një pagë prej 160 mijë funte në javë dhe kjo mund të jetë problem për shumë skuadra që i dëshirojnë shërbimet e Fabregasit. /Periskopi.com

Zaza rikthehet në Itali?

Sulmuesi i Juventusit i huazuar te West Ham, Simone Zaza mund të rikthehet në Serie A.

Periskopi.com Sporti

Italiani është i huazuar te skuadra londineze deri në fund të sezonit, mirëpo rikthimi i tij në Itali mund të ndodhë që në afatin kalimtar të janarit.

Situatën e Zaza’s janë duke e vëzhguar Napoli dhe Valencia. /Periskopi.com

Zaza te West Ham

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Juventusit, Simone Zaza është pranë transferimit te West Ham United.

Lajmi është konfirmuar nga vetë trajneri i ‘çekanëve’, Slaven Bilic, i cili thotë se kalimi i italianit në Upton Park mund të realizohet sot.

“Rreth çështjes së Zaza, ajo duket se do të ndodhë sot”, ka thënë Bilic.

Lojtari nuk ka arritur të zë një vend në formacionin e ‘bardhezinjve’ dhe kjo po e shtyen atë drejt largimit. /Periskopi.com

Remy drejt West Ham

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Chelseat, Loic Remy pritet të huazohet te West Ham, shkruan Sky Sports.

Francezi me gjasë do të qëndrojë te skuadra londineze për një sezon.

Remy nuk bën pjesë në planet e trajnerit Antonio Conte dhe kjo pritet të rezultojë shumë shpejt me largimin e tij. /Periskopi.com

Zaza drejt largimit nga Juventus

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Juventusit, Simone Zaza është duke konsideruar mundësinë e transferimit te West Ham.

E përditshmja britanike ‘The Sun’ zbulon se një gjë të tillë e ka thënë vetë babai i lojtarit në fjalë.

Zaza nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë te bardhezinjtë dhe kjo mund ta shtyejë atë të ndryshojë skuadër në këtë afat kalimtar të transfereve. /Periskopi.com