Dikur ishte pjesë e klubit nga Premier Liga, tash pjesë e klubit shqiptar

Kukësi ka vendosur që të zgjerojë stafin e tij dhe për këtë qëllim ka punësuar edhe një drejtor marketingu.

Periskopi.com Sporti

Kjo është diçka normale pasi disa ekipe e kanë në Shqipëri një të tillë, por habia qëndron në faktin se ai është një emër krejtësisht i panjohur në futbollin shqiptarë, Kauzo Seidin. Në CV-in e tij spikat puna e bërë në klubin anglez West Bromwiç Albion.

Seidi, i cili është nga Guinea-Bisau, një shtet afrikan, i ka paraqitur disa projekte presidentit Gjici dhe ky i fundit është bindur nga to, duke i dhënë dritën jeshile për të filluar punën e realizimit të tyre në klubin verilindor.

Evans nuk shitet te Arsenali

Periskopi.com Sporti

West Bromwich Albion refuzon të shesë mbrojtësin Jonny Evans te Arsenali.

Tabloidi britanik ‘The Sun’ raporton se drejtuesit e skuadrës së irlandezit nuk dëshirojnë ta largojnë atë nga skuadra.

Vlen të ceket se Evans në të kaluarën ka mbrojtur ngjyrat e Manchester United. /Periskopi.com