West Brom ofronë 18 milionë për Schneiderlin

West Brom ka bërë ofertë për mesfushorin francez të Manchester Untied, Morgan Schneiderlin.

Periskopi.com Sporti

Sipas burimeve të Sky Sports, West Brom ka dërguar ofertë në drejtim të skuadrës së ‘djajëve të kuq’ rreth 18 milionë euro për francezin Schneiderlin, transmeton Periskopi.com

schneidelin
Morgan Schneiderlin, Manchester United

 

Schneiderlin nuk ka arritur të bindë trajnerin portugez Jose Mourinhos dhe nuk është paraqitur për United që nga 19-të nëntori.

Besohet se edhe Everton do të jetë në garë për shërbimet e ish mesfushorit të Southampton. /Periskopi/

Barca mendon për Rondon

Periskopi.com Sporti

Barcelona është duke shfaqur interesim për sulmuesin e Ëest Brom, Salomon Rondon, shkruan Daily Mirror.

Drejtuesit e klubit nga Camp Nou janë duke menduar për përforcimin e fazës sulmuese, pasi në rast dëmtimi të ndonjërit prej sulmuesve kryesorë, atëherë opsionet në këtë fazë për katalanët do të jenë tejet të kufizuara. /Periskopi.com