Vritet futbollisti në Poloni

Periskopi.com Sporti

Futbollisti polak i GSK Katowice, Dominik Koszowski është therrur për vdekje nga disa huliganë të skuadrës rivale Wroclaw, raporton The Sun.

19-vjeçari ishte duke u kthyer në shtëpi kur ishte sulmuar në stacionin e trenit dhe ishte goditur disa herë me thikë.

Deri më tani policia ka njoftuar se ka arrestuar tre persona të dyshuar për këtë vrasje. /Periskopi.com