Rashica vendimtar për Vittesen (Video)

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosoës, Milot Rashica, ka qenë vendimtar për skuadrën e tij Vittesse në humbjen ndaj Excelsior.

Periskopi.com Sporti

Vittese u ndal në barazim 2-2 në shtëpi edhe pse ishte në disavantazh prej dy golave 0-2.

Miloti nuk e filloi ndeshjen nga minuta e parë, ndërsa në të dytën trajneri i vendasve e inkuadroi në lojë Rashicën.

Në minutën e 73-të, vushtrriasi jep një asistim për Tighadouini që barazon shifrat, duke bërë që Vitesse të marrë një pikë në një ndeshje që dukej totalisht e humbur.

Asistimi ndaj Excelsiorit ishte i treti në këtë kampionat për reprezentuesin e Kosovës. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=-mvdpkTQNeE&feature=youtu.be

Rashicën e kishin kërkuar gjigandët europian

Skuadra holandeze ka refuzuar oferta të mëdha për anësorin kosovar, Milot Rashica.

Periskopi.com Sporti

Rashica është duke kaluar në formën më të mirë të karrireës së tij, ai është shëndërruar në lojtarët kyç të skuadrës. Drejtori i skuadrës ka treguar se kanë refuzuar oferta të mëdha për Milotin dhe Nakamban.

“Gjatë verës ne kemi refuzuar disa oferta për Rashicën dhe Nakamban. Kishte shumë interes për ta. Kjo ishte një zgjedhje që ne e bëmë me dëshirë, pasi jemi ambiciozë dhe dëshironim të ruanim forcën e ekipit. Objektivi ynë është të sigurojmë futbollin evropian”.

“Nëse shkojmë në fazën në grupe, vetëm kjo na siguron 2,5 milionë euro. Ndaj për një klub si Vitesse, kjo zgjedhje që bëmë është e një rëndësie të veçante”, tregoi drejtuesi i klubit holandez. /Periskopi.com