Milot Rashica shënon për Vitessen

Milot Rashica i është kthyer golave për Vitessen në ndeshjen e kupës ndaj Jodan Boys.

Periskopi.com Sporti

Anësori i përfaqësueses së Kosovës është treguar shumë i rrezikshëm gjatë gjithë takimit, por deri te goli erdhi vetëm në minutën e 56-të të takimit.

Një pasim i Faye bëri që Rashica të gjendet afër golit ku me një goditje precize realizoi për 4-0.

Për Vitessen ky duel ishte një shëtitje nëpër park, pasi që Jodan Boys është një skuadër inferiore që u prita ta diskualifikonte skuadra nga Arnheim.

Rashica transferohet në Napoli?

Futbollisti kosoavar i Vitesses, Milot Rashica është duke u lidhur me një kalim te gjigandi italian, Napoli.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i përfaqësueses është duke e pasur sezonin më të mirin e karreirës së tij në këtë sezon me ekipin holandez.

Sipas mediave holandeze, klubi italian është duke menduar të transferojë anësorin dhe shpreson në ndihmën e lojtarit të tyre, Elsaid Hysaj për të bindur Rashicen të trasnsferohet në Serie A.

Rashica në këtë sezon në 17 paraqitje ka vetëm një gol dhe 5 asistime. /Periskopi/

Diçka speciale për Rashicën para ndeshjes me Kroacinë

Klubi i Milot Rashicës, Vitesse i ka uruar sukses atij në ndeshjen e sotme përballë Kroacisë.

Periskopi.com Sporti

Kosova përballet sonte me Kroacinë në ndeshjen e radhës kualifikuese për Botërorin 2018.

Dhe, klubi holandez i ka uruar suksese Rashicës në këtë përballje.  /Periskopi.com

Napoli insiston për Rashicën

Napoli duket se nuk është i gatshëm të heq dorë nga transferimi i mundshëm i Milot Rashicës.

Periskopi.com Sporti

Anësori nga Kosova, i cili aktivizohet te skuadra holandeze Vitesse, është i preferuar i drejtuesve të klubit të njohur italian.

Është drejtori i Napolit, Christian Guintoli, ai i cili po merret me transferimin e vushtrriasit.

“Guintoli duket se ka krijuar ndjenja të veçanta me kampionatin holandez. Ai po përgatit disa operacione për në verë. Milot Rashica, 20-vjeçari nga Kosova, që luan me Vitesse, pritet të jetë njëri nga transferet e mundshme”, shkruan “ultimecalcionapoli.it. /Periskopi.com