Vietnami rreshtohet me Serbinë, nuk ka njohje për Kosovën

Zëvendësministri i Jashtëm i Vietnamit, Ha Kim Ngoc Nam ka konfirmuar sot qëndrimin parimor të vendit të tij në mos njohjen e pavarësinë së Kosovës.

Periskopi.com Lajme

Ky qëndrim erdhi pas takimit të zëvendësministri të jashtëm të Vietnamit me zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq i cili edhe e ka konfirmuar qëndrimin e Vietnamit, shkruan B92, transmeton lajmi.net.

Ata gjatë takimit u zotuan për përmirësim të bashkëpunimit bilateral politik dhe ekonomik mes vendeve.