Zyrtare: Manchester United në bisedime me yllin e gjigandit europian

Manchester United është në bisedime me skuadrën portugeze Benfica, për mbrojtësin e tyre suedez, Victor Lindelof.

Periskopi.com Sporti

Victor Lindelof është synimi kryesor i Jose Mourinhos për ta transferuar në afatin kalimtar të janarit, sipas Sky Sports News HQ, transmeton Periskopi.com.

skysports-victor-lindelof-david-alaba_3842210
Victor Lindelof, Benfica

 

Sky Sports News HQ sipas burimeve të saja ka kuptuar se skuadra portugeze do të kërkojë 45 milionë euro nga ‘djajët e kuq’ për Lindelof.

Lindelof që nga janari i vitit të kaluar është shëndërruar në një nga shtyllat kryesore në skuadrën portugeze, ndryshe i njohur si “The Iceman” apo njeriu i akullit, për shkak të qetësisë së tij në fushë dhe karakterit të tij.

skysports-victor-lindelof-sweden_3842213
Ai ishte pjesë e kombëtares Suedeze në ‘Euro 2016’

 

Mourinho dëshiron të transferojë për shkak se mbrojtësi, Eric Bailly, do t’i mungojë Man Utd në janar për shkak të Kupës së Afrikës, ku do të paraqitet për kombëtaren e Bregut të Fildishtë. /Periskopi/

Man United arrinë marrëveshje për këtë lojtarë?

Manchester United është pajtuar të transferojnë futbollistin e Benficas, Victor Lindelof.

Periskopi.com Sporti

Sipas burimeve të gazetës “O Jogo”, presidenti i gjigandit portguez është në ishullin britanik për të kompletuar edhe detajet e fundit të marrëveshjes me zyrtarët e klubit anglez.

Benfica për mbrojtësin 22-vjeçar po kërkon 45 milionë euro me dhe pesë milionë bonuseJose Mourinho nuk mund të llogarisë në shërbimet e Eric Baillyt, i cili do të merr pjesë me kombëtaren e Bregut të Fildishtë në kampionatin afrikan. /Periskopi/

Inter gjithënjë më afër yllit të Benficas

Mbrojtësi suedez, Victor Lindelof është njëri nga lojtarët më të kërkuar aktualisht në merkato.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Benficas është shprehur se dëshiron qëndrimin në Benfica por mediat shkruajn se Interi është afër nënshkrimit të tij.

Sipas mediave, Interi është ekipi i parë që është në gadishmëri të paguaj klauzolën e mbrojtësit të kombëtares së Suedisë.

Një shifër prej 25-30 mil euro pritet të jap Interi për të mposhtur konkurrencën e Borussia Dortmundit, Arsenalit, Unitedit dhe Manchester Cityt.

victor-lindelof-519565
Victor Lindelof, Benfica