Kandidatja e PDK-së kopjon Melanie Trump

Periskopi.com Showbiz

Fushatat zgjedhore të partive politike kanë ndryshuar nga viti në vit, që nga përfundimi i luftës në Kosovë.

Sidomos këto të fundit janë dukur sikurse fushatat e zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Por jo vetëm kaq, tashmë po kopjohen edhe veshjet.

Është Zonja Mexhide Mjaku-Topalli, kandidatja për deputete nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, ajo e cila ka kopjuar veshjen e Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump.

Mjaku-Topalli, është kujdesur që modelin e njëjtë me ngjyrë thuajse të ngjashme ta vesh në tubimin zgjedhor në Ferizaj, ku ka marrë pjesë edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kandidatë të tjerë për deputetë nga Ferizaj dhe vende të tjera.

Kandidatja për deputete edhe këpucët i ka mbathur thuajse të njëjta me Zonjën Trump, asaj i mungojnë vetëm dorëzat ndoshta pse aktivitetet politike janë zhvilluar në stinë të ndryshme, njofton Klan Kosova

Zonja Trump, kështu ishte veshur më 20 janar në ditën e inaugurimit të burrit të saj, Presidentit Donald Trump.

 

Edhe një dizajner refuzon ta veshë zonjën Trump

Njëri nga dizajnerët më në zë të Shteteve të Bashkuara, ka thënë se nuk do ta veshë Zonjën e Parë të Shteteve të Bashkuara, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

Periskopi.com Lajme

Tom Ford, i është bashkuar grupit të dizajnerëve që kanë thënë se kurrë nuk do të punojnë me Melania Trump, pavarësisht faktit se ajo kishte qenë një modele.

Fort në një televizion amerikan ka thënë se atij i është kërkuar që të dizajnojë veshje për të disa vjet më parë, mirëpo ka refuzuar.