Vajza sekreti për të pasme të bukura fshihet tek këpucët

Kreatorë dhe dizajnerë të ndryshëm çdo herë sjellin trende të reja të modeleve të ndryshme të modës. Por keni menduar ndonjëherë se si duket në fakt trupi juaj kur ndryshoni veshjen nga atletet në take!

Periskopi.com Lajme

Sigurisht që diçka të tillë kanë testuar dhe ekspertët e ndryshëm të modës. Gjatë këtij eksperimenti janë testuar rreth gjashtë lloje këpucësh për të kuptuar se si pasojnë ndryshimet tek të pasmet e vajzave.

Në saj të këtyre imazheve mund të kuptoni se çka i bën vajzat të duken më bukur, tërheqëse; atletet apo këpucët me taka.

Këpucët me platformë nxjerrin më jashtë të pasmet dhe dhe i bëjnë këmbët të duken më të gjata

Këpucët me takë “stiletto” krijojnë formën perfekte, këmbët duken më të gjata dhe të pasmet qëndrojnë më sipër

Këto këpucë me takë më të ulët se mesatarja janë ndoshta takat më të rehatshme për të gjitha femrat dhe për çudi I bëjnë të pasmet të marrin një formë të vendosur dhe të rrumbullakët

Ka shumë stabilitet për trupin mbi taka të trasha, kështuqë pasha trupore është e shpërndarë njëtrajtësisht.

Nëse vishni atlete, të pasmet duken më të mëdha, por rekflekton një posturë të qëndrueshme. Për faktin se ato janë të rehatshme dhe të japin lehtësi në të ecur, do të thotë se të pasmet lëvizin bukur.

5-131 1-4751485624796 2-240_-_copy1485624792 3-1921485624791 3-192_-_copy1485624789 4-1621485624786

Të vjetër por me stil, merrni shembull djema (Foto)

Fotografitë që tregojnë se mosha është veç numër.

Periskopi.com Showbiz

Duket se mosha nuk është pengesë nëse keni lindur me një instinkt natyral për stilin. Në fakt në shumë raste duket se sa më i vjetër që bëhet njeriu, aq më sharmant bëhet.

Më poshtë gjeni disa fotografi të cilat dëshmojnë se edhe kur një burrë është mjaftueshëm i vjetër sa për të dalë në pension, ai prapë mund të duket mahnitës.

Djema bëhuni si këta burra, dhe mos u bëni dembelë!/ lajmi.net

61355-0000-650-29513bd426-1479727310 61905-5-650-d1606ad2b5-1479727310 61505-1abe86756d90810bb1d0fdebe1c52a0c-650-2a9d8d1c1c-1479727310 62055-8686-650-1cf1101c0c-1479727310 62405-bca8233b0cf9bd9e7ccc23efc259d5c3-650-8d81676771-1479727310 63855-tumblr_lsagyl29yn1qih6lso1_500-650-a060420f14-1479727310 63655-s7qurx3zflo-650-8963461a43-1479727310 62005-7577766-650-8d81676771-1479727310 63955-tumblr_nh3gquoil01u1lauao1_1280-650-2a9d8d1c1c-1479727310 62355-b5ae46421f56a5599fba571856dd1b32-650-7794f92b10-1479727310 61455-1-650-c30ddfca14-1479727310 63705-stov4tbu290-650-6f8dfd3358-1479727310 1251010-vwxrw123-1479479033-650-89efa9a681-1479727310 62755-e9wcy_evlps-650-c30ddfca14-1479727310-1 62755-e9wcy_evlps-650-c30ddfca14-1479727310 61555-1c0db8b01bff57fe61df492b34715bb7-650-8d81676771-1479727310 1250960-14295593_814923208643923_1594591069_n-1479478942-650-d000bc1449-1479727310 61305-0-650-a1d9609d88-1479727310 62205-ac6shigqzci-650-f8c36b6d01-1479727310 64005-tumblr_nrpfhe6y1f1rsdgibo2_1280-650-60fdce69d3-1479727310