Vedati i Stupcave arrin marrëveshje me babain e Lionel Messit (Foto)

Ka kohë të gjatë që aktori i njohur i komedisë shqiptare, Vedat Bajrami merret edhe me hobin e tij, futbollin.

Periskopi.com Sporti

Dikur ai ishte portier e tash se fundi edhe si menaxher futbolli. Vedat Bajrami ka pasur shumë bashkëpunime në të mirë të lojtarëve  si vendor ashtu edhe ndërkombëtarë, siç është lojtari i tij në Prishtinë, Mankenda Bwayi Gautier i cili po korr shumë suksese, përcjell Lajmi.net

Tash së fundmi komediani ka gjetur një bashkëpunim të ngushtë me disa partnerë të tij ndërkombëtar si kompania më e fuqishme e futbollit ‘Alda Sport’ dhe ‘LPAA’ .

Lajmi.net mëson se Vedat Bajrami me kompaninë e tij ‘VBS’, me partnerët e tij ‘Alda Sport’ dhe ‘LPAA’ kanë arritur të gjejë një bashkëpunim me njerëzit me të fuqishëm në futbollin botëror. Bëhet fjalë për menaxherin e lojtarit më të mirë në botë, Lionel Messi. Josep Maria Minguella quhet personi me të cilin partnerët e Vedatit kanë bërë një bashkëpunim për talentët e ardhshëm të Kosovës të cilët do të kenë mundësi të tregojnë talentin e tyre në klubet më të fuqishme të botës.

vedati

messi