Grabitje në një pikë të VALA’s në Pejë, lëndohet punëtori

Një grabitje ka ndidhur para pak qastes në Pejë, ku dy të dyshuar kanë sulmuar punëtorin, raporton Periskopi

Periskopi.com Lajme

Mësohet se punëtori ka marr lëndime, ndërsa ende nuk dihet nëse janë vjedhur para dhe ende nuk janë identifikuar të dyshuarit.

Periskopi mëson se ngjarja ka ndodhur në pikën e VALA’s afër Stacionit të Autobusëve.

Ngjarjen e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibra.

Ai thotë se të gjithë janë në vendin e ngjarjes dhe se është herët për të dhënë detaje.

“Është sulmuar një pikë, ende po shikohet vendi i ngjarjes. Mendohet se kanë qenë dy persona, të cilët nuk janë identifikuar. Punëtori ka marr lëndime të lehta”, tha Ibra.

Drejtori i Vala’s, Agron Mustafa nuk e di tabelën e shumëzimit (Video)

Drejtori ekzekutiv i Vala's, Agron Mustafa thotë se në Telekomin e Kosovës punojnë 2 mijë e 300 persona.

Periskopi.com Lajme

Në emisionin #meShukin, ai këtë shifër e dinte përmendsh, por jo edhe kur u pyet për tabelën e shumëzimit.

Para se ai të gabonte, foli gjatë për shkrim-leximin e punëtorëve që udhëhiqen nga ai, tha se gjendja është katastrofë.

“Sinqerisht po të thomë, ka raste kur shoh diçka dikush çka shkruan dhe më vjen me kajt”, thotë ai.

Por kur u pyet për tabelën e shumëzimit, përgjigjet i kishte skandal:

“5×5=35
7×5=45
2×5=12”, thotë ai.

*Videon mund ta ndiqni nga minuta 09:40  / Periskopi

https://www.youtube.com/watch?v=_kkcdpMCVvo

Pëfaqësuesja e Kosovës vizitohet nga sponzori (Foto)

Drejtori gjeneral i Valës, Agron Mustafa, ka vizituar sot Përfaqësuesen e Kosovës, e cila është akomoduar në Hotelin “Kremlin Palace” në Antalya të Turqisë.

Periskopi.com Sporti

Përfaqësuesja ka pozuar edhe një foto me Mustafën, përcjell Gazeta Olle.

Vala është sponzor gjeneral i Kosovës. /Periskopi.com

ag