Uragani Nicole niset drejt SHBA-së, në Bermude gjendje gatishmërie

Pas uraganit shkatërrues Matthew pritet që Bermudet t’i godasë stuhia tropikale Nicole e cila është transformuar në uragan.

Periskopi.com Lajme

Qendra për informim për uragane (NHC) e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) tha se pret që sot uragani Nicole me shpejtësi prej 130 kilometra në orë të godasë Bermudet.

Zyrtarët paralajmëruan banorët që të jenë në gatishmëri për shkak të uraganit. Ministri i Sigurisë i Bermudeve, Jeff Baron tha se uragani paraqet kërcënim serioz ndaj Bermudeve dhe pritet të godasë SHBA-së.

Florida goditet nga uragani më i fuqishëm i shekullit

Qyteti është shkatërruar. / Periskopi

Periskopi.com Video