Hapet tregu i fundvitit në kryeqytet

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë hapjen e tregut të fundvitit me ç’rast u shpreh entuziast për sezonin e sivjetmë të këtij tregu.

Periskopi.com Uncategorized

 

Risia e këtij tregu sipas Ahmetit, janë koncertet me artistë të ndryshëm që do mbahen në sheshe për  qytetarët.

Në këto shtëpiza, Ahmeti thotë se qytetarët do munden të pinë pije të ndryshme si vena e kafe. Ndryshe, Ahmeti shpreson se sivjet do të ketë më shumë vizitorë pasi që vitin e kaluar ky treg kishte interes të madh nga qytetarët. Ndërkohë ky treg do të jetë i hapur gjatë këtij muaji, në dhjetor dhe në ditët  e para të janarit.

Sot hapet tregu i fundvitit në kryeqytet

Sot duke filluar në orën 11:00, do të hapet tregu i fundvitit në kryeqytet.

Periskopi.com Lajme

Kështu ka bërë të ditur komuna e Prishtinës përmes një njoftimi për media.

Hapja do të bëhet në sheshin “Zahir Pajaziti”, ku pjesëmarrës do të jetë edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti