Ky është trajneri i muajit në Premier Ligë

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri i muajit shtator në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

I pari i pankinës së Liverpoolit po drejton skuadrën e tij mjaft mirë në këtë sezon, ku po tregon një lojë shumë më sulmuese dhe atraktive sesa në sezonin e kaluar.

Gjatë muajit shtator, Liverpool shënoi tri fitore shumë të rëndësishme, ndaj Leicester City, Chelseat dhe Hull Cityt. /Periskopi.com