Gerrard: Barkley duhet të transferohet te Tottenham ose Chelsea

Steven Gerrard beson se mesfushori i Evertonit, Ross Barkley do të shkëlqente nësë do të transferohej në Tottenham Spurs apo Chelsea.

Periskopi.com Sporti

23-vjeçari është lidhur së fundmi me një kalim të mundshëm te Tottenham, pasi që është duke dështuar të tregojë më të mirën nën Ronald Koeman.

barkely
Barkley konsiderohet si ardhmëria e futbollit anglez

 

Barkley ka edhe një vit e gjysëm kontratë me Everton dhe nësë do të ndalonte bashkëpunimin me ‘toffes’ ish bashklojtari i tij në kombëtaren angleze mendon se do të shkëlqente kudo që transferohet.

barkley2
Ross Barkley, Kombëtarja Angleze

 

“Nëse ai do të shkonte në Tottenham ose në Chelsea, ai do të shkëlqente dhe të gjithë fansat e Everton do të thoshin pse e kemi shitur?”, tha Gerrard për BT Sport.

“Unë mendoj nga përspektiva ime gjëja më e mirë për të do të ishte të transferohej”, përfundoi Gerrard.

barkley
Ross Barkley, Everton

 

Futbollisti që doli nga akademia e Evertonit, u krahasua gjatë sezonit 2011/12 se ai do të jetë ‘Rooney i ri’.

Barkely shënoi në takimin e parë të sezonit kundër Tottenham dhe deri më tani ka 3 gola dhe 2 asista për Everton në këtë sezon. /Periskopi/

Berbatov në Premier League, në cilin klub?

Agjenti i sulmuesit Dimitar Berbatov ka treguar se klienti i tij e dëshiron rikthimin në Premier League.

Periskopi.com Sporti

Berbatov bëri bujë në kampionatin anglez me skuadrën londineze Tottenham dhe më pas tek Manchester United.

berbaa
Dimitar Berbatov në kohën kur ishte pjesë e ‘Djajëve të Kuq’

 

“Dimitar e ndjen se mund të luajë së paku edhe një vit dhe prioritet i tij është rikthimi në Angli”, ka thënë Dantchev për BBC-në.

Ai që nga vera ëshë lojtar i lirë pasi u largua nga PAOK.

35-vjeçari është duke u stërvitur me ‘djajët e kuq’. /Periskopi/

Përfundon derbi i Londrës veriore në paqe (Video)

Arsenal dhe Tottenham janë ndarë në paqe duke barazuar në derbin e javës së Premier Ligës.

Periskopi.com Sporti

Arsenal ishte nikoqirë i ‘gjelavë’ në takimin e sotëm dhe kishte mundësinë të kalonte në pozitën e parë por nuk ia arriti pasi u ndalë në barazim.

Për Arsenalin golin e shënoi lojtarin i Tottenham, austriaku Kevin Ëimmer në minuntën e 42’ e dërgoi topin në rrjetën e gabuar, pas një super harkimi nga Ozil.

Me fillim e pjesës së dytë ishte një tjetër Tottenham, të cilët filluan furishëm dhe arritën që të barazojnë rezultatin me anë të Harry Kane, i cili realizoj nga pika e bardhë. Penaltin e nxorri belgu Moussa Dembele në minutën e 52’. Takimi përfundoi 1-1.

Me këtë barazim Arsenali zbret në pozitën e 3-të me 24 pikë, kurse Tottenham në pozitën e 5-të me 21 pikë. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=8lRqt_xmJPA

Barazon rezultatin Tottehham (Video)

Tottenham ka barazuar rezultatin pas një penaltie të fituar nga Dembele.

Periskopi.com Sporti

Harry Kane e ka konvertuar në gol në miuntën e 51’ për rezultatin 1-1. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=svwbt8VQWLc

Arsenali në epërsi ndaj Tottenham (Video)

Arsenal ka kaluar në avantazh kudnër Tottenham në minutën e 42’.

Periskopi.com Sporti

Goli është shënuar nga lojtar i Tottenham, Wimmer, i cili e dërgoi topin në rrjetin e gabuar psa një krosimi nga Ozil. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=WZYToL2LW2Q

Formacionet zyrtare: Arsenal-Tottenham

Arsenal do të pret sot rivalin e qytetit Tottenham në kuadër të Premier Ligës.

Periskopi.com Sporti

Tottenham Derbi kryesor i javës së 11-të në Premier Ligë zhvillohet ndërmjet rivalëve lokal të Londrës, Arsenal dhe Tottenham.

Xhaka rikthehet në formacionin bazë të Arsenalit në Premier Ligë

Arsenal: Čech; Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal; Xhaka, Coquelin; Walcott, Özil, Iwobi; Sanchez.

Tottenham: Lloris, Walker, Vertonghen, Wimmer, Rose; Dier, Wanyama, Dembele, Eriksen, Son; Kane.

Xhaka flet para derbit me Tottenham

Granit Xhaka ka folur para derbit me rivalët e qytetit, Tottenham.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti i Arsenalit do të përjetojë derbin e parë kundër Tottenham këtë të diele, ai ka deklaruar se dëshirojnë fitoren me çdo kusht dhe duhet të vazhdojnë formën e mirë në të cilen janë duke kaluar.

”Ta mbanim këtë formë lartë ishte vitale para të dielës dhe natyrisht se ne duam ta mposhtim Tottenhamin”, tha Xhaka.

Arsenal pas 10 javësh në Premier Ligë është në pozitën e dytë me 23 pikë po aq sa ka edhe lideri Manchester City. /Periskopi.com

Pochettino trajner i Real Madridit?

Trajneri argjentinas, Maurico Pochettino, është nën vëzhgimin e klubit mbretëror, Real Madrid.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Tottenham është duke u monituruar nga Real Madridi. Ish trajneri i Espanyol dhe Southampton, sezonin e kaluar ishte shumë afër për t’u shpallur kampion i Premier Ligës me skuadrën e Tottenham.

Pochettino njihet si një trajner që dëshiron që ekipet e tij të zhvillojnë futboll të bukur për sy, si dhe të punojë me agresivitet të lartë. Ai promovon edhe lojtarët nga akademia e klubit, që është një plus tjetër i teknikut argjentinas. /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Liverpool-Tottenham

Liverpool e pret skuadrën londineze për ndeshjen e kupës, EEL Cup, Tottenham Spurs.

Periskopi.com Sporti

Në Anfield ndeshen Liverpooli dhe Tottenham Hotspur, ndërsa të dyja skuadrat duan ta vazhdojnë më tutje konkurrimin.

Këto janë formacionet zyrtare:

Liverpool:LFC

Tottenham Spurs: Vorm; Trippier, Carter-Vickers, Wimmer, Davies; Dier, Winks; Onomah, Carroll, Nkoudou; Janssen. /Periskopi.com