E dini cili është emri i vërtetë i Lori Hoxhës?

Lori Hoxha është një nga vajzat më të ndjekura në rrjetet sociale, kjo për shkak të veshjeve dhe jetës luksoze që bën.

Periskopi.com Showbiz

Në një intervistë për InTv, ka rrëfyer një sekret nga vejta e saj, të cilin jo të gjithë e dinë. Ndër të tjera, Lori tregon se emri i saj i vërtetë nuk është Lori.

Ajo e ka ndërruar këtë emër dhe prej kohësh nuk e përdor më, pasi thotë se nuk i pëlqen fare. Madje, antipatia e Lorit ndaj emrit të saj real shkon edhe më tej, teksa thotë se i vjen turp prej emrit Lorela.

“Kur më thërrasin në rrugë Lorela, nuk kthej kokën pasi nuk e ndjej atë emër. Prej kohësh nuk përdoret në familjen time vetëm ime më më thërret kështu kur është me nerva,”- ka thënë Lori./Albeu

Top Channel ua shton lumturinë mediave serbe, e bëri Vuçiqin ‘kryeministër të Kosovës’ (Foto)

Mjaftoi një gabim amatoresk i televizionit më të madh në Shqipëri “Top Channel” dhe të ironizojnë mediat serbe më të.

Periskopi.com Lajme

“Kryeministri kosovar Vuçiq”, ishte fillimi titulli të lajmit që televizioni shqiptar “mahniti” të gjithë ata që ishin duke u njoftuar për të rejat e fundit në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Sipas medieve serbe, “Top News” i cili televizion jep vetëm informacione të shkurta, por është pjesë e Top Channel, raporton mbi gjetjen e armëve në Jajnik, por që kryeministrit serbi i referohen si “kryeministri kosovar”.

“Mediat shqiptare duke cituar Vuçiqin “nuk ka asnjë dëshmi se dikush u përpoq të më vriste”, thonë kryeministri i Kosovës Vuçiq, në vend të kryeministri serb.