Yll i Real Madrid jashtë për 3 muaj

Real Madrid nuk po ka fat më lëndime këtë sezon, tashmë edhe gjermani Toni Kross është shtuar listës së lojtarëve të lënduar.

Periskopi.com Sporti

Real Madridit është në krizë të lëndimeve, sidomos në repartin e mesfushës, pasi është goditur edhe me lëndimin e Toni Kroos i cili pritet të mungojë 3 muaj

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, nuk mund të llogarit as në shërbimet e Casemiros, Benzemas dhe Pepes.

Me Sergio Ramosin që gjithashtu po përballet me një sfidë të madhe për tu rikthyer në gjendjen më të mirë fizike për ndeshjen kundër Atletico Madridit. /Periskopi.com

kroos2