Tottenham me mungesë të madhe ndaj Arsenalit

Mbrojtësi belg, Toby Alderwiereld, është lënduar dhe do të mungojë dy ndeshjet e ardhshme për skuadrën londineze.

Periskopi.com Sporti

Ky lajm sigurisht se nuk do  t’i pëlqejë trajnerit Pochettino para ndeshjes së vitit kundër rivalit lokal, Arsenal. Belgu është një nga pikat kyçe të skuadrës dhe do të jetë një mungesë mjaft e madhe.

Alderwiereld do të mungojë edhe në Ligën e Kampionëve. /Periskopi.com

toby