Teuta Krasniqi në listën e Vetëvendosjes për deputete

Periskopi.com Lajme

Teuta Krasniqi dhe Kujtim Shala janë dy nga kandidatët e listës së Lëvizjes Vetëvendosje për të hyrë në Kuvend.

Por nëse keni menduar se bëhet fjalë për aktoren e mirënjohur Teuta Krasniqi dhe Ministrin e Kulturës Kujtim Shala jeni gabim.

Në këtë rast bëhet fjalë për dy kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë, të cilët janë pjesë e listës dhe thjeshtë kanë rastisur me të njëjtin emër dhe mbiemër./

Lista e VV-së:

1 Kurti Albin

2 Ymeri Visar

3 Dërguti Aida

4 Sejdiu Dardan

5 Ahmeti Shpend

6 Kollçaku Fatmire

7 Konjufca Glauk

8 Molliqaj Dardan

9 Kadaj Donika

10 Selimi Rexhep

11 Aliu Liburn

12 Haxhiu Albulena

13 Kurteshi Sami

14 Sveçla Xhelal

15 Bala Nazlie

16 Topalli Faton

17 Çaushi Driton

18 Pantina Shqipe

19 Salihu Salih

20 Haskuka Mytaher

21 Baftiu Besa

22 Drenori Xhavit

23 Hyseni – Kaloshi Hydajet

24 Millaku Drita

25 Gorani Dukagjin

26 Kurteshi Ismajl

27 Nagavci Arbërie

28 Ulaj Jusuf

29 Shkreta Mirsad

30 Hoxha Hatixhe

31 Krasniqi Gani

32 Potera Ajet

33 Latifi-Popovci Hatixhe

34 Mikullovci Adem

35 Lajçi Ali

36 Gashi Albana

37 Misini Bashkim

38 Mujka Faruk

39 Bajraktari Leonora

40 Tali Driton

41 Syla Shemsi

42 Aliu Shkurte

43 Bislimi Xhevat

44 Gerbeshi Emin

45 Haxhimehmedi Vlora

46 Kryeziu Nexhat

47 Osmani Behxhet

48 Bajrami Valbona

49 Llunji Venera

50 Hoxha Ylli

51 Ismaili Fisnik

52 Tafili Avni

53 Rexhaj Arbër

54 Krasniqi Teuta

55 Ramabaja Sadri

56 Haliti Egzon

57 Batusha Adea

58 Krasniqi Frashër

59 Arifi Atdhe

60 Pacolli – Dalipi Fitore

61 Kastrati Qëndron

62 Elezi Shemsi

63 Vokrri Shemsie

64 Lajçi Bashkim

65 Retkoceri Selatin

66 Fetoshi Albana

67 Kadriu Sabit

68 Qiriqi Xhevdet

69 Januzi Topojani Shpresa

70 Hamiti Ismet

71 Shala Kujtim

72 Duli Lirijonë

73 Hoxha Luan

74 Isufi Nevzad

75 Bajraliu Arta

76 Shala Leonard

77 Ajeti Bajram

78 Sertolli Behie

79 Feka Fidan

80 Xhemajli Emrush

81 Sadiku Elza

82 Hyseni Shyqeri

83 Rrahmani Eman

84 Vrenezi Jetmira

85 Çadraku Dervish

86 Ramadani Valon

87 Veliu Hyrie

88 Palushi Dugagjin

89 Ademi Fidan

90 Rexhepi Arjeta

91 Ahmeti Sami

92 Čeman Mehmed

93 Koqi Krenare

94 Seferi Veton

95 Gashi Rashit

96 Bogujevci Saranda

97 Beqiri Ramadan

98 Lukaj Salih

99 Salihu Violeta

100 Durmishi Hysen

101 Hysaj Shpend

102 Ndrecaj Lazër

103 Arifi Shpejtim

104 Tahiri Tahir

105 Pireva Sylejman

106 Sallahu Xhevat

107 Berisha Xhafer

108 Krasniqi Erzen

109 Krasniqi Sadik

110 Zyba Salih

Çfarë bën Kaia kur Teuta e lë vetëm me babin (Foto)

Aktorja Teuta Krasniqi vazhdon që të jetë në qendër të vëmendjes të mediave dhe jo vetëm ajo por edhe njerëzit që e rrethojnë atë

Periskopi.com Showbiz

E fundit është kjo foto kur Teuta tregon se e ka lënë të vetme vajzën e saj të vogël Kaian me babain.

Por, si duket ajo është “një sherr i vogël” dhe shikoni se çfarë ka bërë.

Teutës do ti duhet kohë që të rregullojë banesën sot pas rrëmujës që i ka bërë vajza me babain e saj. /Periskopi.com/

Teuta Krasniqi fotografi festash me familjen e re (Foto)

Teuta Krasniqi ka publikuar një portret familjar për festat

Periskopi.com Showbiz

Vjen edhe fotografia e parë e bërë për festa nga Teuta Krasniqi me familjen e saj.

Ata shkëlqejnë të gjithë të buzëqeshur dhe shumë të lumtur, ndërsa kjo është festa e parë për vajzën më të vogël të familjes, Kaya, shkruan lajmi.net.

Ky fotosesion është realizuar nga fotografi Norik Uka dhe fotot profesionale pritet të publikohen në ditët në vazhdim.

Mësohet çfarë kuptimi ka emri i vajzës së dytë të Teutës

Aktorja e njohur Teuta Krasniqi, vajzën e dytë të cilën e solli në jetë të hënën, e ka pagëzuar me emrin.

Periskopi.com Showbiz

Emër ky që krijoi paqartësi të mëdha tek adhuruesit e Teutës. Përveç urimeve, iu adresuan edhe pyetje të shumta e në lidhje me kuptimin e emrit.

Por ata ende nuk kanë marrë ndonjë përgjigje nga aktorja, e cila natyrisht ia di kuptimin e emrit që ia ka vënë vajzës.

Kështu që me një kërkim në internet, del se emri Kaia është fjalë grekë dhe ka kuptimin e “i/e pastër”.

Teuta Krasniqi sjell në jetë edhe në vajzë

Këngëtarja dhe aktorja Teuta Krasniqi ka lindur edhe fëmijën e dytë.

Periskopi.com Showbiz

Telegrafi mëson se ajo ka sjell në jetë një vajzë që do ta pagëzojnë me emrin Kaja.

Teuta ka sjell në jetë një vajzë nga lidhja me të dashurin e saj, Adonisin.

Ndryshe, Teuta prej martesës së parë me këngëtarin Blerim Muharremi-Blero ka vajzën e quajtur Tara.