Bernard Berisha prezantohet si lojtarë i Terek Grozny (Foto)

Bernard Berisha është edhe zyrtarisht futbollist i skuadrës së Terek Groznyt.

Periskopi.com Sporti

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës ka publikuar disa foto në Facebook, gjatë prezantimit si futbollist i Terekut.

15879444_10154964262705712_1210392876_n

“Nga sezoni i ardhshëm do të luajë për skuadrën e Terek Groznyt. Do të doja të falënderoj të gjithë ekipin dhe tifozët për sa kohë isha në Anzhi. Po ashtu, falënderoj skuadrën e re për mikpritjen që më është bërë në Dagistan”, shkroi Berisha, përcjellë lajmi.net.

Ai aty ka gjetur edhe dy futbollistët tjerë shqiptarë, Bekim Balajn dhe Odise Roshin.

15910269_10154964260650712_1832356629_n

Bernard Berisha u shit për këtë arsye

Bernard Berisha mund të quhet lojtar i ri i Terek Groznyt, pas marrëveshjes së dy klubeve, Anzhi – Terek Grozny, edhe pse zyrtarizimi i palës së lojtarit mungon ende.

Periskopi.com Sporti

Klubi i tij, Anzhi, përmes një deklarate të lëshuar sot, ka bërë të ditur arsyet e shitjes së Berishës.

Sipas tyre, klubi ndodhet në krizë financiare dhe pikërisht për këtë arsye janë duke shitur lojtarët, shkruan “tass.ru”, raporton Gazeta Olle.

Anzhi fiton nga shitja e lojtarit pejan rreth 2.5 milionë euro.

Lojtari karrierën e ka filluar te Besa e Pejës pastaj karrierë bëri edhe në Shqipëri te Besa e Kavajës dhe Skënderbeu nga u shit në Rusi.

 

Balaj shpallet lojtari i javës në Rusi

Pas një mori golash të shënuar në kampionat, ku dopieta e fundit ndaj Zenitit bëri më shumë bujë, Bekim Balaj merr një vlerësim në javën e 13-të të kampionatit rus.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi shkodran i Terek Groznyt është shpallur lojtari i javës pas votimeve të tifozëve dhe gazetarëve.

“Bomberi” shqiptar pas një përformance të shkëlqyer ndaj Zenitit, u përzgjodh edhe në formacionin e javës, por tashmë i gjithë podiumi është për shkodranin.

Bekim Balaj ka marrë vlerësimet e shumë gazetarëve, teksa mori plot 16 pikë në total nga votimet duke fituar unanimisht edhe këtë çmim tepër të rëndësishëm.

Kujtojmë që Balaj është në kuotën e 8 golave të shënuar në kampionatin rus, dhe kryeson renditjen e golashënuesve.