Balaj shënon dy gola ndaj Zenit St.Petersburg (Video)

Bekim Balaj nuk dinë të ndalur së shënuari gola në kampionatin rus.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar dy gola në fitoren e Terek Grozny kundër Zenit Petersburg.

Ai është shpallur edhe lojtari i ndeshjes pas shënimit të dy golav. Balaj tani ka primatin e golashënuesit më të mirë në kampionatin rus me 8 gola të realizuara. /Periskopi.com

Futbollisti i Kombëtares zgjedhet lojtari i muajit

Bekim Balaj është përzgjedhur lojtari i muajit tetor te skuadra e Terekut duke marrë vlerësime maksimale për tre ndeshje.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Kombëtares ka marrë 10 pikë, teksa nga tre ndeshje është shpallur më i miri duke marrë nga tre pikë, ndërsa në një ndeshje ka marrë një pikë duke u renditur e treti.

Në renditjen përfundimtare të muajit Balaj është i pari,dhe kjo është publikuar në faqen zyrtare të klubit të Terek Grozni.

Renditja e lojtarëve:

1.Bekim Balaj 10 pikë
2.Eugene Cities 6 pikë
3.Daler Kuzyayev 5 pikë
4.Paskali Rocha 2 pikë
5.Milad Mohammadi 1 pikë