Tefik Bajrami mposht kroatin, shpallet kampion ndërkontinental

Boksieri shqiptar, Tefik Bajrami është kampioni i ri ndërkontiental në kategorinë WBF.

Periskopi.com Sporti

Bajrami e mposhti kroatin, Marino Goles para 2000 tifozëve të pranishëm në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, raporton Boxingneës24. Ai fitoi pas tre raundeve.

39 vjeçari tani ka 11 fitore, 8 me nokaut, dhe vetëm një humbje, përderisa kundërshtari tij Goles rikthehet në Kroaci me një humbje më tepër, përderisa ka të shënuara 21 fitore, dhe 8 humbje. /Periskopi.com