Formacionet zyrtare: Stoke City-Swansea City

Stoke City sonte është nikoqire e skuadrës uellsiane, Swansea City.

Periskopi.com Sporti

Ky takim do të zhvillohet në kuadër të javës së 10-jetë të Premier Ligës.

Këto janë formacionet zyrtare:

Stoke City: Lee Grand: Phil Bardsley, Ryan Shawcross (C), Martins Indi, Eric Pieters, Glen Whelan, Charlie Adam, Xherdan Shaqiri, Joe Allen, Marco Arnautovic, Wilfried Bony.

Swansea City:

 swansea

 

Giggs mohon spekulimet që e lidhin me Swansean

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs ka mohuar spekulimet që e lidhin atë me marrjen e detyrës së trajnerit te Swansea City.

Ditëve të fundit është spekuluar shumë nga mediat evropiane se uellsiani do të merrte së shpejti detyrën në fjalë, por ai thotë se nuk ka kontaktuar me klubin nga Uellsi në lidhje me këtë çështje.

“Nuk ka pasur kontakte me Swansea City, por, në çdo rast, atje është një trajner”, deklaroi Giggs.

“Unë jam i lumtur me jetën jashtë lojës dhe jam duke shijuar punën në media”.

“Do të dëshiroja të kthehem në futboll si trajner, por kjo mund të ndodhë më vonë dhe jo tani”, përfundoi ai. /Periskopi.com