Suso afër rinovimit me Milan

Suso në një intervistë për Marca, ish-lojtari i Liverpoolit kujton emocionet e Superkupës së Italisë.

Periskopi.com Sporti

Për shkak të formës së tij, Milan po mendon për rinvomin, që mesfushori e pranon se janë në bisedime me skuadrën dhe beson se gjithçka do të përfundojë me hedhjen e firmës.

“Ndaj Juventus ishte një mundësi e artë për të fituar një trofe. Ne i mposhtëm dy herë këtë sezon, ndeshja në San Siro ishte më e ekuilibruar, por në Superkupë ne ishim më të mirë”, tha ai.

SUSO
Suso, Milan

 

“Jemi duke e diskutuar mundësinë e rinovimit prej dy javësh. Kemi edhe dy ose tre detaje për të zgjidhur, por besoj se nuk do të ketë asnjë problem”, tha Suso.

“Herën e fundit që e takova Berlusconin ishte pas derbit ndaj Interit ku shënova dy gola. Ai erdhi në dhomat e zhveshjes dhe më uroi, më tha që kisha luajtur shumë mirë”, tregoi Suso.

Suso: Do mposhtim Juventusin, fitoren ia dedikojmë Berlusconit

Mesfushori spanjoll, Suso,është deklaruar para ndeshjes me Juventusin në Superkupën e Italisë.

Periskopi.com Sporti

Ai ka folur për gazetën La Gazzeta dello Sport ku ka treguar se si ata mund të mposhtin skuadrën e Allegrit.

“Si mund të ndryshojë sezonin tonë? Edhe nëse humbasin, siç ka ndodhur me Romë, kemi arsye prapë të jemi të kënaqur dhe të vazhdojnë të rritemi”.

“Nëse fitojmë do të jetë një dhuratë e bukur për presidentin më të madh të botë. E vetmja recetë që të mundim bardhezinjtë është të qëndrojmë të përqendruar për 90 minuta, përndryshe është e pamundur”.

“Montella perfekt për mua, do të më pëlqente të rinovoja kontratën”, ka thënë Suso.

Ylli i Milanit ka refuzuar Real Madridin

Mesfushori spanjoll i Milanit, Suso, ka treguar se ka refuzuar Real Madridin për Liverpoolin.

Periskopi.com Sporti

Suso në vitin 2012 ishte transferuar në Anfield Road me bujë të madhe nga Brendan Rodgers, trajner i atëhershëm i Liverpoolit.

“Në praktik kishim bërë një marrëveshje me Real Madridin, por pastaj më kontaktoi Liverpoolit dhe unë dëshiroja të luaja në Ligën Premier”, ka thënë Suso për Mundo Deportivo.

SUSO
Suso, Ac Milan

 

“Në Itali jam përmirësuar shumë në aspektin taktik. Mendoj se në këtë aspekt Serie A është liga më e mirë. Këtë vit MIlani është më i mirë, Montella i është përkushtuar shumë të rinjve”, ka shtuar spanjolli.

Suso në këtë sezon me ardhjen e Montellas në krye të rosonerëve është shëndrruar një nga pikat kyçe të skuadrës. /Periskopi.com/

Suso premtoi: Do të ecë 44 kilometra nëse i shënoj dy gola Interit

Talenti i madh i Milanit, Suso shënoi mbrëmë dy gola ndaj Interit në derbin e madh të Serie A.

Periskopi.com Sporti

Spanjolli kishte dhënë një premtim të jashtëzakonshëm para sfidës ndaj zikaltërve.

Ai kishte thënë se do të ecte 44 kilometra nëse do të shënonte dy gola ndaj Interit.

“Kthehem në shtëpi në këmbë nëse shënoj dy gola në derbi”, ka qenë premtimi i Suso’s para tre ditësh.

Mbetet të shihet nëse ai do ta mbajë këtë premtim të madh. /Periskopi.com